لوگو

مطالب آموزشی کارآفرینی و تجارت ،خبر، سرگرمی، کسب و کار

بیوگرافی سعید معروف در المپیک ریو ۱۲ مرداد سال ۹۵

بیوگرافی جدید سعید معروف

جهت مشاهده بیوگرافی و اطلاعات به ادامه مطالب مراجعه کنید

 سعید معروف، متولد ۲۸ مهر ماه ۱۳۶۴ در خیابان عطایی اورمیه است. پدرش ارزیاب بانک و مادرش خانه دار و دایی های او آقایان سید عباسی از والیبالیست های خوب و قدیمی اورمیه هستند. او تنها یک خواهر بزرگتر از خودش دارد و هنوز مجرد است. معروف تاکنون به رشته های زیادی سرک کشیده و در برخی از آنها مقام هم آورده است. نفر سوم دوی صحرا نوردی آذربایجان، قهرمانی بسکتبال و سومی در هندبال مدارس حاصل فعالیت وی در سایر رشته ها است. سعید پس از اینکه دیپلم ریاضی خود را گرفت، با وجود این که هم دانش آموز خوب و درس خوانی بود و هم به رشته های مهندسی علاقه داشت، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی تخصص و علاقه ی اصلی اش، یعنی والیبال به تحصیل در رشته ی تربیت بدنی پرداخت. اولین مربی معروف آقای”سبزی پرور” بوده است. 

سعید معروف

معروف در سال ۸۰ وارد تیم ملی نوجوانان و سال ۸۴-۸۵ هم رسما عضو تیم ملی بزرگسالان شد. بدترین خاطرات ورزشی اش مصدومیت شدید از ناحیه ی مچ پا در بازی های جوانان جهان و ۲۴ ساعت تب ۴۰ درجه در مسابقات جام باشگاه آسیا با تیم پیکان است. الگوی خاصی در ورزش ندارد ولی همیشه علی دایی را به عنوان یک ورزشکار تحسین میکند. در میان سفر هایی که به کشور های خارجی داشته است،سفر به فیلیپین را هیچوقت فراموش نمیکند! زیرا در آن سفر همه چیز از جمله بیماری و … وحتی قایق سواری را نیز تجربه کرده است. در باره ی سبک خاص پنجه اش میگوید که هر چه هست، حاصل تمرین و تلاش است و از کسی الگو نگرفته است. در زندگی اش برای اهدافش سقف تعیین نمیکند. تلاش میکند که وارد هر کاری که میشود بهترین باشد. گاهی آشپزی میکند. اوقات فراغت زیادی ندارد ولی اگر وقت کند یا به استخر می رود و یا وقتش را با خانواده می گذراند. زیاد اهل سینما رفتن نیست ولی برنامه های تلوزیونی و به خصوص برنامه های ورزشی را نگاه میکند. یکی از آرزوهایش زیارت خانه ی خداست. دوپینگش در ورزش توکل به خداست، البته به گفته ی خودش سعی میکند همیشه قبل از مسابقه، اگر شده حتی چند ثانیه با مادرش صحبت کند تا انرژی بگیرد. به گفته ی خودش صدای مادرش به او آرامش و انرژی میدهد. خیلی ها معتقدند که سعید معروف چهره ی مغروری است و خصوصیات اخلاقی خاص خودش را دارد. پنجه طلایی و ریش جادویی هم از دیگر القاب کاپیتان تیم ملی هستند. او بتازگی بسیار کم حرف شده و از خبرنگاران فراری است. در واقع پس از انتقاداتی که در پایان جام واگنر ۲۰۱۵ لهستان رسانه های داخلی از او کردند معروف تصمیم گرفت که آنها را تحریم کند و هنوز هم سکوت خود را نشکسته است. کاپیتان ایران ثابت کرده که بازیکن جسوری است و در احقاق حق خود و هم تیمی هایش از کسی ابایی ندارد. البته او در چندین سال اخیر در جرگه بازیکنان بد اخلاق داخل زمین بوده که گاهی زیادی از کوره در می رود و با داوران دچار درگیری لفظی می شود. در مجموع می توان این چهره را کاریزماتیک ترین و معروف ترین والیبالیست ایرانی معروف کرد که با بیش از یک میلیون فالور در صفحه اینستاگرامش محبوب ترین والیبالیست ایران و جهان محسوب می شود. 

بیوگرافی سعید معروف

دنیای والیبال حرفه ای

سعید معروف پرافتخارین والیبالیست تاریخ والیبال ایران است. او تقریبا در تمام تورنمنت های معتبر جهان بازی کرده و به زودی زود به سقف آرزوهای یک ورزشکار، یعنی حضور در المیپک هم خواهد رسید. او کاپیتان ایران در بالاترین افتخارات کسب شده اش بوده و در چهارمی لیگ جهانی ۲۰۱۴، ششمی قهرمانی ۲۰۱۴، مدال طلای بازی های آسیایی ۲۰۱۴ و کسب مجوز صعود به المپیک ریو نقش بسزایی داشته است. سعید افتخارات فردی زیادی هم دارد که مهمترین آن کسب عنوان بهترین پاسور لیگ جهانی ۲۰۱۴ بوده است. البته او در سطح آسیا هم یک والیبالیست پرافتخار محسوب می شود و کلی عنوان و افتخار فردی دارد. در رده ی باشگاهی نیز سعید پرافتخارترین والیبالیست ایرانی است که سال ۲۰۱۵ با حضور در معتبرترین لیگ فعلی والیبال جهان یعنی روسیه، به عناوینی چون قهرمانی در لیگ برتر و باشگاه های اروپا دست یافت و کارنامه ورزشی خود را پربارتر کرد. کاپیتان فعلی تیم ملی در واقع والیبال را از مقاومت اورمیه شروع کرد و پگاه، صنام، استقلال گنبد، سایپا، داماش، کاله آمل، شهرداری اورمیه و متین ورامین تمام تیم هایی داخلی هستند که معروف سابقه بازی در آن ها را دارد. شاید مهمترین حسرت سعید این باشد که هنوز نتوانسته با تیمی از ارومیه قهرمان لیگ برتر شود. او که ۳ قهرمانی در لیگ ایران را در کارنامه دارد امسال برای پرافتخارترین تیم آسیا یعنی پیکان تهران توپ خواهد زد و امید زیادی به تکرار قهرمانی هایش دارد. این بازیکن که هم اکنون به عنوان یکی از ۳ پاسور برتر جهان شناخته می شود و اکثر مربیان مطرح جهان توانایی های بالای او را تحسین کرده اند در سال های ۹۳ و ۹۴ نیز در نظرسنجی پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران که در مجموع حدود ۱۰۰ کارشناس داخلی در آن حضور داشتند، عناوین مهمی چون ارشمندترین بازیکن سال ۹۳ و بهترین پاسور سال ۹۴ را به خود اختصاص داد. سعید معروف حالا در دهکده المپیک ریو بسر می برد و آماده می شود تا در کنار هم تیمی هایش در معتبرترین آوردگاه ورزشی جهان هم بدرخشد و بدرخشد و بدرخشد… 

میرسعید معروف

 تالار افتخارات

 *افتخارات ملی سعید معروف:

– عنوان قهرمانی بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴

– عنوان چهارمی لیگ جهانی ۲۰۱۴

– مدال طلا قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳

-مدال نقره قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۰۹

-مدال نقره بازی های آسیایی ۲۰۱۰

-مدال طلا جام کنفدراسیون والیبال آسیا ۲۰۱۰

-مدال طلا جام کنفدراسیون والیبال آسیاا ۲۰۰۸

-مدال نقره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۰۳

-مدال برنز قهرمانی جوانان جهان ۲۰۰۳

*افتخارات باشگاهی سعید معروف

– قهرمانی در سوپر لیگ والیبال روسیه بهمراه زنیت کازان در سال ۲۰۱۴ – ۲۰۱۵

– قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن زنیت کازان روسیه در سال ۲۰۱۴ – ۲۰۱۵

–  قهرمانی در جام باشگاه های آسیا ۲۰۱۴ با متین ورامین

-قهرمانی قهرمانی باشگاه های آسیا  ۲۰۰۸ با پیکان تهران

-قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۲ با متین

-قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۰ با کاله

-قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۸۳ با صنام

*افتخارات فردی سعید معروف:

-بهترین پاسور لیگ جهانی ۲۰۱۴

-با ارزش‌ترین بازیکن قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳

-بهترین پاسور قهرمانی والیبال آسیا  ۲۰۱۳

-حضور در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳

-بهترین پاسور مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲

-بهترین پاسور مسابقات والیبال کاپ آسیا  ۲۰۱۰

-محبوب ترین بازیکن قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۰۹

-بهترین پاسور مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۰۸

-دومین ورزشکار محبوب سال ایران ۱۳۹۱-۹۲

-برترین بازیکن والیبال ایران به انتخاب کارشناسان و مردم در سال۱۳۹۳

-برترین بازیکن اخلاق والیبال ایران به انتخاب مردم در سال ۱۳۹۳

-حضور در تیم رویایی جهان در سال ۲۰۱۴

اطلاعات پایه بازیکن

نام : میرسعید قد : ۱۸۹ سانتی متر
نام خانوادگی : معروف لکرانی وزن : ۸۱ کیلوگرم
نام تیمی : M.S.MAROUF ارتفاع اسپک : ۳۳۱ سانتی متر
تاریخ تولد : ۱۳۶۴/۰۷/۲۸ ارتفاع دفاع : ۳۱۱ سانتی متر
محل تولد : ارومیه حضور در المپیک : به زودی
موقعیت تیمی : پاسور حضور در مسابقات جهانی : ۱۰
وضعیت تاهل : مجرد حضور در مسابقات آسیایی : ۱۵
تعداد فرزندان : باشگاه کنونی : پیکان تهران
رشته تحصیلی : تربیت بدنی اولین باشگاه : مقاومت اورمیه
الگو ورزشی : علی دایی غذای مورد علاقه : کباب، قرمه سبزی و آش رشته
زبان : فارسی – انگلیسی – ترکی آذربایجانی فیلم مورد علاقه : پدرخوانده
سرگرمی : بازی کامپیوتری PES موزیک مورد علاقه :  –
کتاب مورد علاقه : ورزش مورد علاقه دیگر : تنیس

 

 

تاریخ ارسال : ۱۲ام مرداد ۱۳۹۵
بازدید : 336 بازدید
مطالب مشابه
نظرات کاربران