لوگو

مطالب آموزشی کارآفرینی و تجارت ،خبر، سرگرمی، کسب و کار

بیوگرافی میلاد عبادی پور در ۱۲ مرداد سال۹۵ ریو۲۰۱۶

بیوگرافی میلاد عبادی پور

جهت دیدن بیوگرافی میلاد عبادی پور در  بازی های ریو ۲۰۱۶ به ادامه مطالب مراجعه کنید

 بیوگرافی میلاد عبادی پور  در ریو ۲۰۱۶

از مثلث طلایی سال های دور والیبال ایران که یداله کارگر پیشه، عزیز پرتوی و محمود محب آن را تشکیل می داند بگذریم، بدون شک معروف ترین والیبالیست ارومیه ای تاریخ کسی نیست جر سعید معروف. اما این خطه والیبایست های سرشناس دیگری هم دارد که میلاد عبادی پور یکی از آنهاست. این چهره ۲۵ مهر ۷۲ در روستای قره حسنلو در ۶ کیلومتری شهر ارومیه متولد و به مانند بسیاری از جوانان ارومی خیلی زود عاشق والیبال شد و پله های ترقی را هم زود طی کرد. او در دوران تحصیلات ابتدایی به رشته فوتبال و سپس بسکتبال مشغول بود و سپس از سن ۱۴ سالگی با راهنمایی برخی مربیان والیبال به این رشته روی آورد و چون پدرش در پست دریافت کننده قدرتی بازی می کرد او نیز به این پست علاقمند شد. میلاد از همین سن به کلاس‌های والیبالی که در اورمیه برگزار می‌شد رفت و زیر نظر مربیانی چون آقایان سبزی‌پرور، برادران قارسی، پیرمحمدی و شیخ محمدی آموزش دید و در ابتدای راه حرفه ای شدن قرار گرفت. عبادی پور از وقتی مستقل شد و روی پای خود ایستاد، همه زندگی اش شد والیبال و به قول خودش تفریح، عشق و شغلش والیبال است و حتی قبل از خواب صحنه های تمرین و بازی را مثل یک فیلم در ذهن مرور می کند.

میلاد عبادی پور

اما تلاش میلاد ادامه داشت تا اینکه یک روز بخت با او یار شد و وسط بازی، تیم پایه یکی از باشگاه ها برای تست دادن انتخابش کرد و بعد از یکسال تمرین و مسابقه همای سعادت روی شانه های میلاد نشست و بازی خلاقانه او، چشم استعدادیابهای تیم ملی نوجوانان را هم گرفت و به تیم ملی نوجوانان به سرمربیگری ست‌کوویچ دعوت شد و به مسابقات قهرمانی جهان آرژانتین رفت. او یک شانس دیگر هم آورد و پس از اینکه ست کوویچ جای خود را به بهروز عطایی سرمربی کاله آمل داد، عطایی او را با قراردادی ۳ ساله به کاله آمل، یکی از قدرتمندترین تیم های آن زمان لیگ برتر برد و عبادی پور در عرض مدت زمان کوتاهی پله های ترقی را با سرعت زیادی پیمود. بدون شک عبادی پور از جمله جوانان بدون حاشیه ی والیبال ایران است که تا قبل از حضور معنوی نژاد در تیم ملی، جوان ترین والیبالیست تیم هم بود. بازیکنی که به دعوت اسلوبودان کواچ اولین حضور خود در تیم ملی بزرگسالان را در لیگ جهانی ۲۰۱۴ تجربه کرد و خیلی زود به پای ثابت تیم ملی تبدیل شد. شاید بزرگترین نقطه ضعف میلاد این باشد که وقتی بازی اش بگیرد کسی جلودار او نیست اما زمانی هم که روی فرم ایده آل خود نیست اشتباهات ساده ای می کند که معمولا با واکنش علاقمندان روبه رو می شود، البته آمارهایی که این چهره طی مسابقات مختلف از خود به جا گذاشته نشان می دهد که او از جمله بازیکنان تاثیرگذار تیم کشورمان در سال های اخیر بوده است. این چهره در فروردین سال ۹۵ به جرگه ی متاهلین پیوست و هم اکنون برای افتخارآفرینی در ریو بسر می برد.

دنیای والیبال حرفه ای

عمر دوران حرفه ای والیبال میلاد عبادی پور تقریبا کوتاه است اما در حالی که خیلی از ستاره های تاریخ والیبال ایران حسرت حضور در تورنمت های معتبر جهان را دارند این جوان ۲۳ ساله در اکثر آنها شرکت کرده است، از لیگ جهانی، قهرمانی جهان، جام جهانی، مسابقات آسیایی، باشگاه های آسیا، جام ملت های آسیا گرفته تا به زودی زود المپیک! اما اولین حضور میلاد در لیگ برتر به سال ۹۰ و تیم والیبال کاله آمل بر می گردد، او قراردادی ۳ ساله با این باشگاه داشت و دوران درخشانی را نیز در جمع آملی ها تجربه کرد. از قهرمانی در لیگ برتر گرفته تا قهرمانی باشگاه های آسیا. میلاد در سال ۹۳ به تیم زادگاه خود یعنی شهرداری ارومیه رفت و در طول ۲ سال حضور خود در این تیم به یک نائب قهرمانی و یک عنوان مشترک سومی رسید. این بازیکن برای فصل ۹۵ هم با تیم پرستاره و مدعی بانک سرمایه که تقریبا تمام ملی پوشان والیبال ایران را در خود جای داده قرارداد بسته و اگر اتفاق خاصی نیفتد در تیم آسیایی مصطفی کارخانه هم اتفاقات خوبی برای او رقم خواهد خورد.

میلاد عبادی پور  عبادی پور که سابقه ی حضور در تیم های پایه ایران را در کارنامه دارد برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به دعوت اسلوبودان کواچ قدم به تیم ملی بزرگسالان نهاد و در نخستین بازی رسمی خود برابر ایتالیا به میدان رفت. ایران در همان سال به عنوان چهارمی لیگ جهانی رسید و در آغاز راه بزرگی قرار گرفت. میلاد همان سال به همراه تیم ملی عنوان ششمی ارزشمند قهرمانی جهان را کسب کرد و در افتخارات بزرگ تیم ملی سهیم شد. تیم کشورمان در سال ۲۰۱۵ با حضور این چهره عملکرد درخشانی در لیگ جهانی و جام جهانی نداشت اما اوج افتخار ایران در سال ۲۰۱۶ رقم خورد و تیم کشورمان با ایستادن در رده ی دوم مسابقات انتخابی ژاپن برای نخستین بار در تاریخ مسافر المپیک شد و نام میلاد عبادی پور نیز در این افتخار بزرگ به ثبت رسید. او حالا یکی از ۱۲ سرباز تیم ملی والیبال ایران در المپیک ریو است.

گفتی است؛ عبادی پور در نظرسنجی پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران در سال ۹۴ به انتخاب ۴۷ کارشناس والیبال کشورمان عنوان بهترین دریافت کننده ایران را در کنار فرهاد قائمی به خود اختصاص داد

بیوگرافی میلاد عبادی پور

تالار افتخارات میلاد عبادی پور

 

تیم های باشگاهی

کاله مازندران – شهرداری ارومیه

 

افتخارات باشگاهی

قهرمانی لیگ برتر کشور و باشگاه های آسیا با تیم کاله مازندران

نائب قهرمانی لیگ برتر به همراه شهرداری ارومیه

 

سابقه بازی در تیم ملی بزرگسالان

از سال ۲۰۱۴ تاکنون

 

افتخارات ملی

 مقام چهارم لیگ جهانی (۲۰۱۴)

 مقام ششم قهرمانی مردان جهان (۲۰۱۴)

قهرمانی بازی های آسیایی (۲۰۱۴)

 

افتخارات فردی در رده ملی

مدال برنز جوانان آسیا (۲۰۱۲)

حضور در بازی های آسیایی (۲۰۱۴)

 حضور در مسابقات قهرمانی جهان (۲۰۱۴)

 حضور در جام جهانی (۲۰۱۵)

حضور در سه دوره لیگ جهانی (۲۰۱۴- ۲۰۱۵- ۲۰۱۶)

 

 اطلاعات پایه بازیکن

نام : میلاد قد : ۱۹۶ سانتی متر
نام خانوادگی : عبادی پور قره حسنلو وزن : ۷۸ کیلوگرم
نام تیمی : M.Ebadipour ارتفاع اسپک : ۳۵۰ سانتی متر
تاریخ تولد : ۱۳۷۲/۰۷/۲۵ ارتفاع دفاع : ۳۱۰ سانتی متر
محل تولد : روستای قره حسنلو (ارومیه) حضور در المپیک : به زودی…
موقعیت تیمی : دریافت کننده قدرتی حضور در مسابقات جهانی : ۵
وضعیت تاهل : متاهل حضور در مسابقات آسیایی : ۳
تعداد فرزندان : باشگاه کنونی : بانک سرمایه
رشته تحصیلی :  – اولین باشگاه : کاله آمل
الگو ورزشی :   غذای مورد علاقه :
زبان : فارسی و ترکی فیلم مورد علاقه :
سرگرمی : تفریح با خانواده موزیک مورد علاقه :
کتاب مورد علاقه : ورزش مورد علاقه دیگر : فوتبال و بسکتبال

 

تاریخ ارسال : ۱۲ام مرداد ۱۳۹۵
بازدید : 364 بازدید
مطالب مشابه
نظرات کاربران