لوگو

مطالب آموزشی کارآفرینی و تجارت ،خبر، سرگرمی، کسب و کار

بیوگرافی کامل فرهاد قائمی در ریو ۲۰۱۶ ۱۵ مرداد ۹۵

فرهاد قائمی در ریو 2016

جهت مشاهده بیوگرافی کامل فرهاد قائمی به ادامه مطالب مراجعه کنید

بیوگرافی فرهاد قائمی

فرهاد قائمی متولد ۶ شهریور ۱۳۶۸ در گنبد کاووس است. او هم به مانند بسیاری از جوانان گنبدی که والیبال با گوشت و خونشان عجین شده، در سال دوم راهنمایی این رشته ورزشی را از زمین خاکی و با چند تن از دوستانش آغاز کرد. فرهاد و دوستانش پس از مدتی تیمی را تشکیل دادند و برای مسابقه به جاهای مختلف سرک کشیدند تا این که او در تست تیم باشگاهی صنام شرکت کرد، پذیرفته شد و به عضویت تیم جوانان این باشگاه درآمد. بعد از آن فرهاد که در مسابقات آموزشگاهی ارومیه به اندازه کافی درخشیده بود، به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شد و پس از حدود یک سال به عضویت تیم ملی نوجوانان در آمد و با این تیم در سال ۲۰۰۷ قهرمان آسیا و جهان شد. در پایان مسابقات تیم ملی بود که قائمی به تیم استقلال گنبد پیوست، بیم بابل تیم بعدی فرهاد بود و دوباره این چهره به مدت دوسال به عضویت جواهری تیم شهر خود در آمد و یک سال هم در دیگر تیم گنبدی، هاوش توپ زد. اما درخشش فرهاد قائمی که بواسطه بهروز عطایی سرمربی وقت تیم ملی جوانان به کاله یکی از قدرت های آن زمان لیگ برتر پیوسته بود، از حضور در همین تیم آغاز شد و این جوان گنبدی به همراه کاله به عنوان قهرمانی ایران و آسیا در سال ۹۱ دست یافت.  قائمی که حالا یکی از ستاره های تیم ملی والیبال ایران بود در سال ۹۲ بهمراه تیم پرستاره باریج اسانس کاشان به لیگ برتر آمد و شاگرد مصطفی کارخانه شد، اما باریج اسانس که از بخت های نخست قهرمانی لیگ برتر بود در کمال ناباوری در مرحله یک چهارم نهایی حذف شد تا دست قائمی و هم تیمی هایش هرگز به جام و مدالی نرسد. فرهاد قائمی اما در سال ۹۳ با پیوستن به پرافتخارترین تیم ایران پیکان، فصل درخشانی را سپری کرد و بار دیگر به مقام قهرمانی لیگ برتر رسید. این چهره در فصل ۹۴ هم در جمع خودروسازان تهرانی باقی ماند و اینبار به همراه پیکان نائب قهرمان لیگ برتر شد. فرهاد اما برای فصل پیش رو با تیم پرمهره ی بانک سرمایه قرارداد بسته و بار دیگر شاگرد مصطفی کارخانه خواهد بود. 

فرهاد قاائمی

فرهاد قائمی دلیل موفقیت خود را داشتن هدف و تمرینات منظم و همچنین مشاور خوب میداند. در زندگی ورزشی الگوی خاصی ندارد و سعی میکند از هر بازیکن نکات مثبتش رابیاموزد، ولی از نظر شخصیتی به رحمان رئوفی علاقه دارد. او در میان لیگ های مطرح والیبال دنیا از لیگ ایتالیا خوشش می آید. در مسابقات لیگ جهانی هم پیشنهاداتی از طرف همین لیگ داشت که به دلیل مشکل خدمت سربازی نمیتوانست از کشور خارج شود. او در مورد استایل سرویس خود میگوید: دلیل استفاده از آن این است که به این استایل عادت کرده ام و تمرکز بیشتری به من میدهد،به گفته ی او این حالت سرویس زدن ایده ی خود او بوده و از کسی تقلید نمیکند…

او در میان والیبالیستان با همه خوب است ولی با مجتبی میرزاجانپور روابط صمیمانه تری دارد. تا به حال در مورد این که  اگر والیبالیست نمیشد چه کاری میخواست انجام دهد فکر نکرده است. به گفته ی خود او وقت آزاد چندانی ندارد ولی سعی میکند در اوقات فراغت خود در کنار خانواده باشد. فرهاد هنوز مجرد است و در آخر یک جمله از فرهاد: عاشق موزیک، ماشین سواری و اسب سواری هستم… 

فرهاد قائمی

دنیای حرفه ای

فرهاد قائمی اگرچه عناوین باشگاهی چون قهرمان ایران و آسیا را در کارنامه دارد، اما شهرت و محبوبیت خود را مدیون حضور در تیم ملی والیبال ایران است. فرهاد را می توان از جمله بازیکنانی دانست که از دوران نوجوانی تا همین امروز یک پای ثابت تیم ملی بوده است و از کارخانه، گاییچ، عطایی و مرحوم معدنی گرفته تا ولاسکو، کواچ و لوزانو به او اعتقاد خاصی داشته اند. برای مثال وقتی صحبت از انتخاب دریافت کننده برای مسابقات مختلف جهانی می شود همه میدانند یک عضو ثابت تیم ایران در این پست کسی نیست جز فرهاد قائمی. او پا به پای افتخارآفرینی های سال های اخیر والیبال ایران حضور داشته و در تمام عناوینی چون قهرمانی نوجوانان آسیا و جهان ۲۰۰۷، قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۰۸، جهان قهرمانی آسیایی، چهارمی لیگ جهانی ۲۰۱۴، ششمی قهرمانی جهان ۲۰۱۴، قهرمانی بازی های آسیایی و در نهایت صعود به المپیک و پایان بخشیدن به حسرت ۵۲ ساله والیبال ایران سهیم بوده است. او حالا قرار است تا چند روز دیگر به بالاترین افتخار یک ورزشکار یعنی حضور در رقابت های المپیک دست یابد و کارنامه ورشی خود را پربارتر کند.

 

گفتنی است؛ قائمی همچنین عنوان سومین بازیکن برتر سال ۹۳ و بهترین دریافت کننده قدرتی سال ۹۴ والیبال کشورمان را به انتخاب مجموع حدود ۱۰۰ کارشناس والیبال داخلی در نظرسنجی رسمی پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران را در کارنامه افتخارات خود دارد. 

فرهاد قائمی

تالار افتخارات

* تیم های باشگاهی

استقلال گنبد – بیم مازندران – جواهری گنبد – هاوش گنبد – کاله مازندران – باریج اسانس کاشان – پیکان تهران

 

* افتخارات باشگاهی

قهرمانی لیگ برتر کشور با تیم های کاله مازندران و پیکان تهران

قهرمانی باشگاه های آسیا با تیم کاله مازندران

بهترین زننده سرویس در مسابقات باشگاه های آسیا با تیم کاله مازندران ۲۰۱۳

 

* سابقه بازی در تیم ملی بزرگسالان

از سال ۲۰۱۲ تاکنون

* افتخارات ملی

راهیابی به لیگ جهانی (۲۰۱۲)

قهرمانی مردان آسیا (۲۰۱۳)

مقام چهارم جام قهرمانان قاره ها (۲۰۱۳)

مقام چهارم لیگ جهانی (۲۰۱۴)

مقام ششم قهرمانی مردان جهان (۲۰۱۴)

قهرمانی بازی های آسیایی (۲۰۱۴)

صعود به المپیک (۲۰۱۶) 

فرهاد قائمی

* افتخارات فردی در رده ملی

مدال طلای نوجوانان آسیا (۲۰۰۷)

مدال طلای نوجوانان جهان (۲۰۰۷)

مدال طلای جوانان آسیا (۲۰۰۸)

بهترین اسپکر جوانان جهان (۲۰۰۹)

حضور در مسابقات قهرمانی مردان آسیا (۲۰۱۳)

حضور در جام قهرمانان قاره ها (۲۰۱۳)

حضور در بازی های آسیایی (۲۰۱۴)

حضور در مسابقات قهرمانی جهان (۲۰۱۴)

حضور در جام جهانی (۲۰۱۵)

حضور در سه دوره لیگ جهانی (۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)

سومین بازیکن برتر سال ۹۳ والیبال ایران به انتخاب مردم و کارشناسان

برترین دریافت کننده قدرتی زن ایران در سال ۹۴ از نگاه کارشناسان 

اطلاعات پایه بازیکن :

نام : فرهاد قد : ۱۹۷ سانتی متر
نام خانوادگی : قائمی وزن : ۷۳ کیلوگرم
نام تیمی : F.GHAEMI ارتفاع اسپک : ۳۵۵ سانتی متر
تاریخ تولد : ۱۳۶۸/۶/۶ ارتفاع دفاع : ۳۳۵ سانتی متر
محل تولد : گنبد کاووس حضور در المپیک : به زودی
موقعیت تیمی : دریافت کننده قدرتی زن حضور در مسابقات جهانی : ۸
وضعیت تاهل : مجرد حضور در مسابقات آسیایی : ۸
تعداد فرزندان :   باشگاه کنونی : بانک سرمایه
رشته تحصیلی :   اولین باشگاه : صنام
الگو ورزشی : ندارد غذای مورد علاقه : چکدرمه (غذای محلی)
زبان : فارسی – انگلیسی – ترکمنی فیلم مورد علاقه : اکشن
سرگرمی : اسب سواری موزیک مورد علاقه : پاپ
کتاب مورد علاقه : تاریخی ورزش مورد علاقه دیگر : اسب سواری
تاریخ ارسال : ۱۵ام مرداد ۱۳۹۵
بازدید : 446 بازدید
مطالب مشابه
نظرات کاربران