لوگو

مطالب آموزشی کارآفرینی و تجارت ،خبر، سرگرمی، کسب و کار

تعداد کهکشان های گیتی ۲۰۰ میلیارد نیست، ۲ تریلیون است

تعداد کهکشان های گیتی 200 میلیارد نیست، 2 تریلیون است

تعداد کهکشان های گیتی ۲۰۰ میلیارد نیست، ۲ تریلیون است

ناگهان جهان ده برابر شلوغتر شد !!

در یک سرشماری عمیق در بزرگترین پروژه جهانی با همکاری ناسا ؛ آژانس فضایی اروپا ؛ مرکز فضایی مستقل ناسا در مریلند ؛ دانشگاه ماساچوست در عملیات هابل و با ایجاد ساختار سه بعدی و مطالعه دقیق مورد مطالعه واقع شد ؛ در این تحقیقات با استفاده از استنباط های ریاضی و تحلیل های منطقی دریافتند که تعداد کهکشانهای جهان نود درصد بیشتر از چیزی است که تاکنون تصور میشد و این بسیار شگفت انگیز است !!
اکنون باید پاسخ مناسب برای پاردوکس اولبرس داده شود زیرا دو تریلیون کهکشان چیزی نیست که ساده بتوان از آن گذشت ؛ با این تعداد کهکشان چرا آسمان شب تاریک است ؟؟
(«« پارادوکس اولبرس نام یکی از پارادوکس‌های معروف است که نخستین بار توسط هاینریش ویلهلم اولبرس در سال ۱۸۲۳ پرسیده شد. صورت کوتاه این پارادوکس چنین است:
چرا آسمان شب تاریک است؟»»)

گرد و غبار میان‌ستاره‌ای؛ نور ستاره‌ها را جذب می‌کنند و مانع رسیدن آنها به چشم ما می‌شوند، اما مسئله اینجاست که اکنون این عدد آنقدر بزرگ شده که نمیتوان به سادگی پذیرفت که گرد و غبار کیهانی بتواند نور این تعداد غیر قابل تصور از کهکشان را مانع شود زیرا باید پذیرفت شدت نور این تعداد کهکشان هر یک با میلیاردها ستاره سرانجام آنقدر دمای گردوغبارهای میان کهکشانی را بالا می‌برد و آنها نیز میباید به تابش و نورافشانی وا ‌دار شوند که ما چنین چیزی را نمیبینیم. اما اکنون میدانیم در میلیاردها سال آتی شبها روشنتر خواهد بود و دلیل تاریکی شب با در نظر گرفتن سرعت بالای گسترش جهان و کهکشانها و از آنجایی که سرعت نور محدود است و عمر جهان بیش از ۱۴ میلیارد سال نیست، پس فاصله اجرام با ما بیش از ۱۴ میلیارد سال نوری نباید باشد. حتی اگر بپذیریم اجرامی وجود دارند که فاصله‌شان بیش از ۱۴ میلیارد سال نوری از ماست، نور آنها به ما نرسیده و دیده نمی‌شود و در نتیجه احتمالاْ بخش عظیمی از تابش‌های رسیده از رسیدن به زمین باز ‌مانده اند. (نتیجه ثانویه چنین است که به مرور زمان شب‌ها روشن‌تر می‌شود).
همچنین جهان با چنان سرعتیذرو به گسترش است که نور دورترین ستاره‌ها هنوز به ما نرسیده‌است،

آیا جهان تنها برای ما بر روی یکی از میلیارهای سیاره یکی از تریلیون کهکشان ساخته شده است؟ و این عدد بسیار بسیار بسیار بزرگ است.

ترجمه از سایت ناسا توسط گروه ذهن برتر  و متئوی عزیز

تاریخ ارسال : ۲۳ام مهر ۱۳۹۵
بازدید : 430 بازدید
مطالب مشابه
نظرات کاربران