لوگو

مطالب آموزشی کارآفرینی و تجارت ،خبر، سرگرمی، کسب و کار

معرفی نژادهای سگ ( سگ های خانگی )

معرفی نژادهای سگ ( سگ های خانگی )

 

معرفی نژادهای سگ ( سگ های خانگی )

سگ ها در چند گروه خانگی ، شکاری ، عروسکی ،تریرها و نگهبان قرار می گیرند کهع در این مقاله به معرفی سگ های خانگی می پردازیم و در مقالات بعدی دیگر گروه ها مورد بررسی قرار می گیرد.

بولداگ : Bulldog
معروف به سگ جنگجو است. وی سگ خشن، بیرحم و خونخواری بوده و ترس برایش کاملا بی‌معنی است. بهمین خاطر در تربیتش باید کاملا مواظب بود. با این حال، آنها اطفال را تا حد پرستش دوست دارند. این نژاد دارای جمجمه بزرگی است که در عمل زایمان ایجاد اختلال می‌کند و بهمین دلیل اکثر سگهای ماده، نابارور هستند این امر باعث افزایش قیمت این نژاد گشته است. موهای حیوان کوتاه بوده و پاهای جلویی آن پهن و کوتاه است، این ویژگی برای حفظ تعادل حیوان سودمند می‌باشد. پوست بولداگ شل بوده و مخصوصآ در ناحیه پستان و سر دارای چینهای بسیاری است. اگر قصد دارید بولداگ را بعنوان سگ خانگی و مونس خود انتخاب کنید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که آنها هنگام خواب خرخر بلندی دارند و بهمین دلیل نمی‌توانند در اتاق خواب شما جایی برای خود داشته باشند .

پودل : Poodle
منشاء این نژاد کشور فرانسه می‌باشد. اسم سگ از واژه آلمانی Pudel به معنی شناور در آب گرفته شده است. این نژاد بعنوان سگ ملی فرانسه مطرح می‌باشد. در زبان فرانسه‌ای به آن caniche گفته می‌شود . Poodle طرفداران زیادی در کشورهای مختلف دارد. سگهای این گروه دارای پوزه بلندی می‌باشند . آنها قادرند شکار خود را از آب گر فته و با خود به خشکی بیاورند. در واقع اجداد این سگ شناگران بسیار ماهری بودند. پودل در اصل برای شکار اردک بکار می‌رفت و بتدریج به یک سگ خانگی و همدم تبدیل شده است. جالب است بدانید این حیوان فوق‌العاده باهوش و بامحبت بوده و بیشتر از هر سگ دیگری استعداد یادگیری کلمات را دارد .

دالماسین : Dalmatian
این سگ متعلق به ناحیه دالماشیا Dalmatian واقع در قسمت غربی یوگسلاوی سابق است. این نژاد بسیار قدیمی بوده و دارای فعالیتهای بسیار متنوعی است. حضور در جنگ، انجام عمل حفاظت و نگهبانی در مرزهای دالماشیا و کرواسی، کشیدن بار، هدایت گله و شکار موش، جز فعالیتهایی است که وی آنها را تجربه کرده است. این حیوان حافظه بسیار خوبی دارد و امکان ندارد تعلیمی را که یاد گرفته، فراموش کند و بهمین خاطر در سیرک‌ها برای انجام حرکات نمایشی بکار می‌رود. سگهای دالماسین ۴۷ تا ۵۷ سانتیمتر قد دارند. زمینه بدن آنها معمولا سفید بوده و دارای لکه‌های سیاه یا جگری رنگ است. دالماسین سگی بسیار تمیز می‌باشد و از کثیف کردن خود امتناع می‌ورزد. وی علاقه خاصی به آب و شامپو دارد لذا اگر دنبال یک سگ تمیز و پاکیزه می‌گردید توصیه می‌کنیم دالماسین را بعنوان همدم خود انتخاب کنید .

چوچو : chow chow
منشأ این نژاد از کشور چین می‌باشد . چینی‌ها این سگ را برای نگهبانی، کشیدن گاری و فروش پوستش نه می‌داشتند. قیافه ظاهری چوچو شبیه شیر می‌باشد، وی دارای موهای قرمز رنگ و پرپشتی است و مهمترین ویژگی آن زبان آبی رنگش است. چوچو نسبت به صاحب خود بسیار وفادار بوده و دوستی‌اش تا آخر عمر دوام دارد. این نژاد عادت به پارس کردن ندارد و اینکار را خیلی به ندرت انجام می‌دهد. این حیوان خانگی در اصل برای افرادی که تحرک کمی دارند مناسب است . منتهی موهای حیوان مخصوصآ در فصل گرم به شانه زدن مداوم نیاز دارد .

اشپیتس : Spitz
یک سگ بسیار بازیگوش، شلوغ، سرحال، سرزنده، بسیار مهربان و بامحبت بوده و مهمترین ویژگی‌اش دم حلقه‌ای شکلی است که روی پشت حیوان قرار دارد. این نژاد پوزه تیز و گوشهای کوتاه و ایستاده‌ای دارد. تنها عیب آن این است که بیش از حد پارس می‌کند لذا اگر قصد دارید این نژاد را بعنوان حیوان خانگی خود انتخاب کنید، باید این نکته را در نظر بگیرید که آنها ممکن است مزاحم همسایگان شما شوند ولی صرف نظر از پارس کردن، سگهای این نژاد می‌توانند در قالب یک محافظ خوب برای حریم منزل، سگ خانگی ایده‌آلی باشند. چرا که از منزل با اشتیاق خاصی مراقبت می‌کنند. اشپیتس با اینکه خیلی پرتحرک است، نیاز چندانی به حرکت و گردش ندارد.

منبع :
گروه علمی دکتر صدقانی

تاریخ ارسال : ۱۴ام اردیبهشت ۱۳۸۹
بازدید : 303 بازدید
مطالب مشابه
نظرات کاربران