لوگو

مطالب آموزشی کارآفرینی و تجارت ،خبر، سرگرمی، کسب و کار

رشته روانشناسی

رشته روانشناسی
 
 

رشته روانشناسی

 
روانشناسی رشته‌ای کاملاً کاربردی و البته منزوی و متاسفانه به باور بعضی‌ غیر ضروری! زندگی یعنی نحوه درک و فهم ما از محیط و عکس‌العمل و رفتار ما در برابر آن.
روانشناس به بررسی نحوه ادراک محیط توسط موجود زنده یعنی ما دانش‌آموزان از محیط خود و چگونگی رفتار ما در شرایط خاص می پردازد.گرچه موجود زنده شامل غیر انسان نیز می‌شود ولی هدف اصلی این رشته بررسی وضعیت انسان است.
شاید باورتان نشود که این رشته می تواند در تبلور خلاقیت‌ها و استعدادهای دانش‌آموزان و در چرخه تولید اقتصادی پدران ما نقشی به مراتب مهم‌تر از رشته‌های تخصصی ایفا کند. اهمیت علم روان شناسی ناشی از همیشگی بودن عملکرد ما انسان هاست. چون ما همیشه نیازمند آن هستیم که افکار و تحلیل ها و رفتارهای خود و دیگران را بشناسیم و برای بهتر شدن و اصلاح امور حرکت کنیم .
 
دانشجویان فارغ التحصیل رشته کارشناسی روانشناسی جهت تدریس در مدارس یا فعالیت در مراکز مشاوره و مراکز فرهنگی بخش ها و ادارات مختلف می توانند مشغول کار شوند به مرور زمان مسیر اشتغال به کار کسانی که روان شناسی خوانده اند بهتر شده است .
دانشجویان فعال در این رشته و کسانی که ادامه به تحصیل می دهند می توانند در بخش های مختلف وزارتخانه ها، خانه های فرهنگ، مدارس غیرانتفاعی، مراکز مطالعات خانواده، مراکز خیریه مشغول کار شوند.
 
اما در مورد میزان درآمد یک روانشناس باید بگویم که میزان درآمد هر فرد با هر کسب و پیشه ای، بستگی به مهارت،توانایی های فردی و توانمندی تخصصی و.. افراد دارد
روانشناسی رشته‌ای کاملاً کاربردی و البته منزوی و متاسفانه به باور بعضی‌ غیر ضروری! زندگی یعنی نحوه درک و فهم ما از محیط و عکس‌العمل و رفتار ما در برابر آن.روانشناس به بررسی نحوه ادراک محیط توسط موجود زنده یعنی ما دانش‌آموزان از محیط خود و چگونگی رفتار ما در شرایط خاص می پردازد.گرچه موجود زنده شامل غیر انسان نیز می‌شود ولی هدف اصلی این رشته بررسی وضعیت انسان است. شاید باورتان نشود که این رشته می تواند در تبلور خلاقیت‌ها و استعدادهای دانش‌آموزان و در چرخه تولید اقتصادی پدران ما نقشی به مراتب مهم‌تر از رشته‌های تخصصی ایفا کند.
 
اهمیت علم روان شناسی ناشی از همیشگی بودن عملکرد ما انسان هاست. چون ما همیشه نیازمند آن هستیم که افکار و تحلیل ها و رفتارهای خود و دیگران را بشناسیم و برای بهتر شدن و اصلاح امور حرکت کنیم . دانشجویان فارغ التحصیل رشته کارشناسی روانشناسی جهت تدریس در مدارس یا فعالیت در مراکز مشاوره و مراکز فرهنگی بخش ها و ادارات مختلف می توانند مشغول کار شوند به مرور زمان مسیر اشتغال به کار کسانی که روان شناسی خوانده اند بهتر شده است .دانشجویان فعال در این رشته و کسانی که ادامه به تحصیل می دهند می توانند در بخش های مختلف وزارتخانه ها، خانه های فرهنگ، مدارس غیرانتفاعی، مراکز مطالعات خانواده، مراکز خیریه مشغول کار شوند.اما در مورد میزان درآمد یک روانشناس باید بگویم که میزان درآمد هر فرد با هر کسب و پیشه ای، بستگی به مهارت،توانایی های فردی و توانمندی تخصصی و.. افراد دارد.
تاریخ ارسال : ۱ام مرداد ۱۳۸۹
بازدید : 320 بازدید
مطالب مشابه
نظرات کاربران
پري حسيني
۱۳۹۰/۱۰/۱۰ - در ۸:۵۵ ق.ظ

باسلام
مراحل اخذ تاسیس مهدکودک را نوشته اید ولی از چه طریقی واز کدام مراکزباید اقدام به تاسیس مهدکودک نماییم را توضیح نداده اید

    admin
    ۱۳۹۰/۱۰/۲۴ - در ۷:۵۴ ب.ظ

    فکر میکنم باید به بهزیستی مراجعه فرمایید

فاطمه
۱۳۹۱/۶/۲۰ - در ۱۰:۲۹ ق.ظ

من مدرک کارشناسی روانشناسی بالینی دارم ولی سنم ۲۲ میخواستم بدونم جواز بهم تعلق نمی گیره؟

فاطمه
۱۳۹۱/۱۰/۲۴ - در ۹:۰۲ ق.ظ

باسلام
من رشتم کامپیوتر ترم آخره کاردانیم میخوام واسه کارشناسی روانشناسی بخونم میشه یا نه؟آخه احساس میکنم آینده روشنی داره…………